Lansering av Regnbuebesøk
tir07des12:00tir14:00Lansering av Regnbuebesøk
Hva
Velkommen til lansering av Regnbuebesøk – et besøksvenntilbud for lhbti+ personer og personer som lever med hiv. Hva er Regnbuebesøk? Regnbuebesøk er et nytt besøksvenntilbud i Oslo av, med og for
Hva
Velkommen til lansering av Regnbuebesøk – et besøksvenntilbud for lhbti+ personer og personer som lever med hiv.
Hva er Regnbuebesøk?
Regnbuebesøk er et nytt besøksvenntilbud i Oslo av, med og for lhbti+ personer og personer som lever med hiv, som kobler sammen frivillige med personer som av ulike årsaker ønsker å få en besøksvenn. Målet med tilbudet er å bidra til å minske isolasjon og ensomhet blant hos målgruppen gjennom å tilby regelmessig positiv sosial kontakt med en fast person. Vi vet at gode sosiale møteplasser for lhbti+ personer og personer som lever med hiv er svært viktig for den mentale helsen, men ikke alle har anledning til å delta på disse møteplassene av ulike grunner. Gjennom et slikt tilbud håper vi å tilby et alternativ til disse gjennom gode samtaler og opplevelser under trygge rammer.
Tilbudet er et samarbeid mellom fem organisasjoner; Skeiv Verden, Forbundet for Transpersoner i Norge, Den Norske Bamseklubben, Hiv Norge og FRI Oslo og Viken, som sammen også står bak Regnbuetelefonen.
Er du interessert i å bli frivillig besøksvenn eller har du lyst på en besøksvenn? Kanskje du kjenner noen du tenker dette kunne passet for, eller jobber du med mennesker? Da håper vi du vil ta turen. Følg med på www.regnbuevenn.no i tiden som kommer 🙂
Markeringen består av en offisiell åpning av tilbudet, før vi feirer med kake og kulturelt innslag:
– Statssekretær i Kulturdepartementet Gry Haugsbakken klipper snoren for tilbudet sammen med Oslos mangfoldsbyråd Rina Mariann Hansen.
– På lanseringen får vi også oppleve aktivist, forfatter og poet Mabell Holand [they/them] / [de/dem]. Holand var en av prosjektlederne bak web-serien «Black Representation» av Black History Month Norway, og er, blant mye annet, også aktuell med Salams nye dokumentar «Proud and loud».
Arrangementet er gratis og åpent for alle.
Finn veien via facebook-eventet.
Vi håper å se deg på lansering på Melahuset 7. desember klokken 12.00!
Tid
7. des 2021 12:00 - 14:00(GMT+01:00)
Arrangementsadresse
Melahuset
Mariboes gate 8
FRI OSLO OG VIKEN
- Hjem – gå til startsiden.
- Hva skjer – sjekk ut kalenderen.
- Festivaler – sjekk ut PRIDE-kalenderen 2024.
- Om FRI Oslo og Viken.
- Støtt arbeidet for et fritt og åpent samfunn – bli medlem!
Delta og bli med! Kommende arrangement:
nov
ons26nov17:00ons20:00Kurs i queer tango, med argentinske Mariano Garcés Grizytema ikke bestemt
Hva
Velkommen til kurs i queer tango med argentinske Mariano Garcés Grizy.Tema: (ikke bestemt ennå)Åpent nivå, men
Hva
Velkommen til kurs i queer tango med argentinske Mariano Garcés Grizy.
Tema: (ikke bestemt ennå)
Åpent nivå, men du bør kunne litt tango på forhånd.
Kom gjerne 10 minutter før, så alle er klare og ute på gulvet når kurset begynner.
Mariano er vel kjent som dansepedagog og queer-tangolærer i Oslo og omland fra før. Han driver sin egen danseskole og har praksis som danseterapeut i Barcelona.
For oss holder han denne kvelden undervisning med påfølgende practica.
Hos oss danser alle med alle, og alle danser begge roller. Vi legger vekt på et hyggelig og trygt miljø for alle.
Pris
OTQ medlem: 200,-
Ikke-medlem: 250,-
Betaling på Vipps til #938375 “Oslo Tango Queer”, skriv kurskveld.
Vi sees i Mariboes gate 13, 1 etg.
Arrangør: Oslo Tango Queer, en aktivitetsgruppe i Fri Oslo Viken
PRIVATE LESSONS:
Vi er så heldige at Mariano kan tilby privattimer tidligere samme dag, eller om ettermiddagen lørdagen før. Hvis du er interessert i det, kan du kontakte han direkte på whatsapp: 34 603 84 70 38 eller mgtango@gmail.com
Tid
26. nov 2025 17:00 - 20:00(GMT+01:00)
Hva
Velkommen til kveldtreff med Homser i Dagslys (HODA) – en gruppe for homofile voksne menn som liker menn. Dette er en sosial gruppe – ofte med arrangement på dagtid, men også
Hva
Velkommen til kveldtreff med Homser i Dagslys (HODA) – en gruppe for homofile voksne menn som liker menn.
Dette er en sosial gruppe – ofte med arrangement på dagtid, men også på kveldstid.
Høsten 2025 er det klart for HODA-kveldskafe i lokalene til FRI i Mariboes gate 13 – hvor treffet avholdes i aktivitetslokalet ved navn «Potta» – navngitt etter det legendariske skeive utestedet Potpurriet.
På treffet serveres det tradisjonelt sett vafler, kaffe og annen drikke. Vel møtt!
Tid
27. nov 2025 18:00 - 20:00(GMT+01:00)
des
ons03des17:00ons19:30OTQ praktika
Hva
Kom uten partner til den triveligste practica i byen!Alle danser med alle og vi følger og fører om hverandre.
Hva
Kom uten partner til den triveligste practica i byen!
Alle danser med alle og vi følger og fører om hverandre.
Pris ikke-medlem: 50
Pris medlem: 50 eller det du for tiden synes du har råd til.
Betaling på Vipps til #938375 “Oslo Tango Queer”, skriv Practica.
Vi sees i Mariboes gate 13, 1 etg.
Arrangør: Oslo Tango Queer, en aktivitetsgruppe i Fri Oslo Viken
Tid
3. des 2025 17:00 - 19:30(GMT+01:00)
fre05des18:00fre20:00Digital T*-kafé / Digital T*-cafe
Hva
FRI OV Digital T*-kafé – for Oslo, Viken og hele Norge. Vel møtt til vår digitale møteplass på Zoom for alle som er trans eller som lurer på om de
Hva
FRI OV Digital T*-kafé – for Oslo, Viken og hele Norge.
Vel møtt til vår digitale møteplass på Zoom for alle som er trans eller som lurer på om de er trans. T*-kafe starter klokken 18:00 og holder på til 20:00. Hovedspråk i kafeene er norsk, men vi kan lage eget grupperom med engelsk som hovedspråk og vi støtter hverandre i å oversette mellom ulike språk ved behov.
Følg linken: https://zoom.us/j/97231729331 og bli med enten via Zoom-appen eller via nettleseren din.
Hver kafé har et temaforslag som vi annonserer på forhånd. Det er som alltid også åpent for å ønske seg et breakoutrom som bare er til skravling om løst og fast – vi lager jo kafeen smmen og tilpasser oss ulike behov. Vi innleder som vanlig kafeen med en liten hilserunde og et «ice breaker» spørsmål Vertene på kaféene er Aleksandra, Emil, Emre og Kristine, vi gleder oss til å se alle dere på skjerm!
Litt mer om kafeen: På DigiT*-kafé er alle trans- og «kanskje trans»-folk velkomne. Her kan du møte andre for å snakke om felles og ulike tanker, følelser og erfaringer rundt kjønn, eller om helt andre ting i et kjønnsmangfoldig fellesskap.
Alle kan delta, uansett hvor du befinner deg i landet. De språkene som brukes mest er norsk, svensk og engelsk. Med jevne mellomrom har vi en café med hovedspråk engelsk. Vi kan bistå med å finne tolk om du hovedsakelig snakker et annet språk. Dette er et rom der vi tar felles ansvar for å være greie, lytte til hverandre og tilby kunnskap som bidrar til å gjøre dette til en vennlig og modig møteplass. Vi tolererer ikke transfobi, homofobi, bifobi, funkofobi, rasisme og annen diskriminering.
Deltagerlisten på facebookarrangementet er ikke synlig for andre.
Finn og bli gjerne med i gruppa Kjønnsmangfoldskafé Fri – Foreningen for kjønns- og seksualitetsmangfold på facebook også:
https://www.facebook.com/groups/437842999700247
—————————————–
T*-cafe Oslo, Viken & Norway – digital edition.
Welcome to our online meeting place for all transgender and gender diverse people in Oslo, Viken and in the rest of Norway.
We meet up the first Friday of the month – from CEST 18:00-20:00.
The main language of the cafés is Norwegian, but we can make a breakout room with English as the main language and/or do our best to translate for each other between different languages as necessary.
You can use your internet browser or download the zoom app to attend: https://zoom.us/j/97231729331
Every meeting we have a suggested topic that will be announced beforehand. And as always, we are happy to create a break out room that is just for hanging out and chatting about whatever you want to chat about – we create this space together, so we do our best to accommodate different needs. We will as usual do a little round of introductions with a simple (and optional) icebreaker at the start of the café. The hosts for the meeting are Aleksandra, Emil, Emre, and Kristine. We look forward to meeting & hanging out with you «on screen»!
More about the T*-café for Norway: Every trans or «I think I might be» trans person is welcome. The café is a space to meet other transfolks to chat about topics related to gender or whatever else. If we are many participants, we divide into smaller breakout rooms that we create together. The languages most used are Norwegian, Swedish and English. We can help to find translators for other languages if your Norwegian is limited. Every so often we have a café with English as the main language. The café aims to be a friendly and brave meeting place where we take joint responsibility for being fair, educating and listening to each other. We don’t tolerate transphobia, homophobia, biphobia, ableism, racism and other forms of discrimination.
The list of participants on the facebook-event is not visible to others.
There is also a closed FB group you can ask to join if you want:
Kjønnsmangfoldskafé Fri – Foreningen for kjønns- og seksualitetsmangfold:
https://www.facebook.com/groups/437842999700247
Tid
5. des 2025 18:00 - 20:00(GMT+01:00)
ons10des17:00ons22:00Julemilonga for OTQ
Hva
Hei alle gode venner av Oslo Tango Queer! OTQ
Hva
Hei alle gode venner av Oslo Tango Queer!
OTQ ønsker medlemmer og venner velkommen til førjuls-milonga på Kampen menighetshus. Det blir mat og drikke og tango fra klokken 17.
Påmelding innen 31. november til epost otq@friosloviken.no
Gi beskjed hvis vi skal ta hensyn til allergier eller om du foretrekker vegetar.
Abrazo fra styret i OTQ
Tid
10. des 2025 17:00 - 22:00(GMT+01:00)

